Fuat AVNİ

EKONOMİMİZ VE BİZİ NASIL KANDIRDILAR?

ekonomi

Ekonomimiz çok mu iyi? Bizi nasıl kandırdılar? 12 yıl önceki verilerle değerlendirmek doğru mu? İnsanların ekonomik verilere olan ilgisizliğinden ötürü, ekonomiyle ilgili insanları hep olmayan rakamlara inandırdılar. En büyük yalan Türkiye‘nin dış borcu azalıyordu. IMF‘ye olan borç 426 milyon dolardı kapatıldı ama dış borcumuz 300 milyar dolara ulaştı. Halkın refahı arttı, yaşam kalitesi düzeldi deniyor. OECD yaşam kalitesi verilerine göre ... Devamını Oku »

ÖZEL YETKİLİ MAHKEMELERİN KALDIRILMASI

mahkeme

8 Mart 2014 Cumartesi Dün CB‘nin imzalamayasıyla beraber Özel Yetkili Mahkemeler kaldırıldı. CB bu yasayı imzalayarak hangi davalara engel oldu? BB aslında Özel Yetkili Mahkemeleri kaldırtarak hangi davaların askıda kalmasını istiyor. ÖYM‘den alınan davalar yıllarca bitmeyecek. Geçen hafta Malatya savcılığının talep ettiği dosyalara Ankara savcılığı engel oluyor demiştim. Malatya’daki davalar çöpe gitmiş oldu. Tunceli Jandarma Alay Komutanlığı görevini yürütürken 1994 ... Devamını Oku »

Mısır‘da Erdoğan parmağı…

150083-720x340

Sisi‘ye nasıl zemin hazırlandı? Mursi‘yi kim kandırdı? Ihvan-ı Müslimin nasıl bitirildi? BB‘nin gelmiş olduğu Siyasi İslam çizgisinin en önemli ayağını Arap Ülkeleri ile olan duygusal bağlar oluşturur. Hamasi duygularla Arap Ülkelerine olan yakınlık, Siyasi Islam geleneğinden gelenleri oralarda ticari ve siyasi bazı oluşumlara itmiştir. Milli Görüş geleneğinden gelen BB, Türkiye‘deki konumunu güçlendirdikçe Araplar‘ı da içine alan bir liderlik dürtüsü baş ... Devamını Oku »

Bülent Arınç‘a ne oldu? Camia‘yı neden aldattı?

bulent-arinca-ne-oldu-camiayi-neden-aldatti-720x340

Bülent Arınç‘a ne oldu? Camia‘yı neden aldattı? Erdoğan‘ı bu kadar sahiplenirken, Erbakan‘a neden sahip çıkmadı? Arınç‘ın durumuna ‘vicdanlı bir adamın intiharı‘ da denebilir, ‘halkın vicdanında idama mahkum edilen bir adam‘ da denebilir. Haksızlık karşısında pek çok kişi dik durabilir. Ama haksızlık karşısında dik durmanın en zor olduğu an; Haksızın hesapsız derecede güçlü olduğu andır. İktidardan düşmüş, oyları azalmış, seçilme hakkı elinden alınmış, hırpalanmış, medya ... Devamını Oku »

Başbakan‘ın Fenerbahçeyi ele geçirme operasyonu

basbakanin-fenerbahceyi-ele-gecirme-operasyonu-720x340

Erdoğan‘ın futbol tutkusunu ve her şeyi kontrol altına alma şehvetini herkes bilir. Fenerbahçe onun için vaz geçilmezdir. BB‘nin bütün planı her dediğini yapacak birini Fenerbahçe‘nin başına geçirmekti. Nihat Özdemir‘i sürekli arardı. Nihat Özdemir, BB‘nin talimatıyla hareket eden biri olmasına rağmen Aziz Yıldırım‘a söz geçirilemiyordu. Her yol denendi. Aziz Yıldırım‘ı planlı olarak yıpratmak için Alo Fatih ve Havuz Medyası BB‘den gelen ... Devamını Oku »

Sosyal medyadaki AKP timleri ve Süleyman Soylu‘nun etkinliğini

sosyal-medyadaki-akp-timleri-ve-suleyman-soylunun-etkinligini-720x340

Her türlü medyayı nasıl manipüle ediyorlar? Hükümetin sosyal medyaya olan ilgisi zannedildiği gibi Gezi olaylarıyla başlamadı. İlk Suriye politikasını anlatmak için kullanıldı. Davutoğlu ve Kamu Diplomasisi Koordinatörlüğü (KDK), Suriye için izlenen dış politikayı halka anlatamadıkları kanaatini taşıyorlardı. Suriye politikasında iç savaşın kızışmasına ikili oyunla getirildiğimizi çok sonra farkettiler. İran Esed‘in yanına asker depoluyordu. Özel Seçilmiş‘ler, Suriye‘deki olayı BB‘ye rapor ederlerken ... Devamını Oku »

Mavi Marmara olayı neden oldu?

mavi-marmara-bogazicinde-720x340

Mavi Marmara olayı neden oldu? Ne olacağı biliniyor muydu? Hocaefendi olaydan sonra neden izin alınmalıydı dedi? İHH, Anadolu insanı tarafından kurulmuş, önemli hayır işleri yapmış bir kurumdur. Lakin kurumun kilit noktasında karanlık adamlar doludur. Mezhebi karışık olan bu insanlar, siyasi İslam çizgisinde olan gençlerin reflekslerini sürekli tahrik ederek, motive ederler. Allah rızası istikametinde hareket eden heyecanlı karakterler bunlar için biçilmiş kaftandır. Hata ... Devamını Oku »

İran Türkiye‘deki kılcallardan elini niye çekti?

iran-turkiyedeki-kilcallardan-elini-niye-cekti--720x340

1-İran Türkiye‘deki kılcallardan elini niye çekti? 2-Türkiye‘deki Özel Seçilmişler korumasız mı kaldı? 3-Neden son vesayet diyoruz? İran‘ı düşünürken son 50-60 yılına yoğunlaşmak zaman kaybıdır. Algının baştan kaybolması demektir. İran‘ın devlet geleneği çok sağlamdır. Pers geleneğinin takiye esasından ötürü, istihbarat onların fıtratları haline gelmiştir. Proje bazlı çalışma disiplinine sahiptirler. Pers döneminden İslam‘a geçiş, normal yaşantıdan ve düşünceden takiyyeye geçmek demektir. İslam ... Devamını Oku »

17 Aralık Rüşvet ve Yolsuzluk Operasyonunu kimler yaptı?

hcflas21araicfoto2-720x340

Neden bu güne kadar beklendi? Belgeler neden yavaş yavaş veriliyor? Aşağıdaki cevaplar bu soruların analizidir. MİT’in içinde birbirini iyi bilen 3 ana grup vardır: 1. İran’ın hedefleri doğrultusunda hareket eden Özel Seçilmişler’in kontrolündeki yapı. 2. Her türlü kirli işlerde kullanılabilen, eskiden Ergenekon’a çalışan, etkinliğini kaybetmesine rağmen hala blok halinde hareket eden yapı. 3. Sünni’si, Alevi’si, ateisti, dindarı, sağcısı, solcusuyla memleketin selameti için çalışan ... Devamını Oku »

Fethullah Gülen neden mülaane yaptı?

hocaeefendiden-dua-720x340

Fethullah Gülen‘in mülaanesinin K.Özdemirle ne ilgisi var? Neden kimsenin beklemediği bir şey yaptı? Bütün açıklamalara rağmen BB ve etrafındakiler neden ısrarla beddua dediler? Mülaane çıkışı Üstad‘ın taleberine nasıl anlatıldı? Güzel insanlara göre mülaane, küfürbaz okuyucularıma göre beddua meselesinin analizi. Hizmetin poransiyel bir tehlike olduğunu düşünenler, Bediüzzaman döneminden beri her türlü zorbalığı ve akla gelmedik yolları denediler. Hizmet bitirilmesi gereken bir ... Devamını Oku »

324 Görüntülenme